| Item Dimensions L X W X Thickness | 0.67"l X 0.67"w X 0.67"th |
|---|---|
| Item Thickness | 0.67 Inches |
| Shape | Disc |
| Number Of Items | 6 |
| Size | 22lb |
| Color | Silver |
| Item Diameter | 1 in |
| Material Type | Neodymium |
| Material | Neodymium |
| Grade | N52 |
| MPN | Heavy_Duty_Neodymium_Magnets |
| Product Dimensions | 0.67"l X 0.67"w X 0.67"th |
| Brand | Unbranded |
| Unit Type | lb |
| Number Of Pieces | 6 |
| Pull Force | 22 Pounds |
| Number in Pack | 6 |
| Model | Heavy Duty Neodymium Magnets |
| Coating | Nickel |
| Unit Quantity | 6 |
| Item Weight | 2 lb |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Neodymium Round Disc Magnets - 22lbs Pull, 6 Pack for Versatile Mounting. Color: Silver, Condition: New, Made in China. Listed at 11.99 USD. Neodymium Round Disc Magnets - 22lbs Pull. Designed with countersunk holes for secure and flush installation. Take your organization to the next level with our Neodymium Round Disc Magnets. Don’t settle for ordinary magnets.