| Restocking Fee | 10% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Color | Black |
| Rubber Hardness | Medium |
| Material | Commercial Neoprene 60 Duro |
| MPN | AB331253660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 1/8 in |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Brand | American Biltrite |
| Sheet Length | 24 in |
| Raw Material Type | Rubber Sheet |
| Country/Region of Manufacture | Canada |
| Sheet Width | 12 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Flexible Solid Sheet 1/8" Thick x 12" x 24" Rect Pad 60 Duro. Color: Black, Condition: New. Listed at 19.77 USD. *Order Today, Ships Tomorrow *Excellent Oil Resistance, Ozone, Weather Resistance *All Fabrication is Done on Premises in Our Facility *Flexible, 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish Both Sides *Thousands of Uses! *SHR - "Over 95 Years Supplying Quality Industrial Rubber Products for Your Application