| Brand | TRS |
|---|---|
| Unit Type | Unit |
| Rubber Hardness | Medium |
| Rubber Type | Neoprene |
| Sheet Length | 120 in |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 1/2 in |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Country of Origin | United States |
| Sheet Width | 3in |
Check the listing for details. NEOPRENE RUBBER ROLL 1/2THK X 3" x 10 ft LONG FREE SHIPPING. Condition: New, Made in United States. Listed at 34.19 USD. Commonly used for sealing and insulation.