| Non-Domestic Product | No |
|---|---|
| Color | Black |
| Rubber Hardness | Medium |
| Material | Commercial Neoprene 60 Duro |
| MPN | AB332503660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 1/4 in |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Modified Item | No |
| Brand | American Biltrite |
| Unit Type | Unit |
| Sheet Length | 12 in |
| Raw Material Type | Rubber Sheet |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Sheet Width | 4 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Sheet Flexible, Solid 1/4" Thick x 4" x 12" Strip 60A Duro Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 10.82 USD. Flexible, 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish.