| Color | Black |
|---|---|
| Rubber Hardness | Medium |
| Material | Commercial Neoprene 60 Durometer |
| MPN | AB335003660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 1/2 in |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Modified Item | No |
| Brand | American Biltrite |
| Sheet Length | 24 in |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Sheet Width | 2 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Sheet Solid 1/2" Thick x 2" W x 24" L Rect Strip 60 Duro. Color: Black, Condition: New. Listed at 26.22 USD. Flexible, Solid 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish.