| Restocking Fee | 10% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Color | Black |
| Rubber Hardness | Medium |
| Material | Commercial Neoprene 60 Durometer |
| MPN | AB335003660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 1/2 in |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Modified Item | No |
| Brand | American Biltrite |
| Sheet Length | 8 in |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Sheet Width | 4 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Sheet Solid 1/2" Thick x 4" W x 8" L Rect Strip 60 Duro. Color: Black, Condition: New. Listed at 15.43 USD. *Order Today, Tomorrow It's On the Way! *Excellent Oil Resistance, Ozone, Weather Resistance *All Fabrication is Done on Premises in Our Facility *Flexible, Solid 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish *Thousands of Uses! *SHR - Over 95 Years Supplying Quality Industrial Rubber Products for Your Application