| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Color | Black |
| Rubber Hardness | Medium |
| UPC | Does not apply |
| MPN | AB331253660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Material | Commercial Neoprene 60 Duro |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 1/8 in |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Modified Item | No |
| Brand | American Biltrite |
| Sheet Length | 18 in |
| Country/Region of Manufacture | Canada |
| Sheet Width | 12 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Sheet Solid 1/8" Thick x 12" W x 18" L Rect Pad 60 Duro Std Flex. Color: Black, Condition: New. Listed at 17.40 USD. *Order Today, Ships Tomorrow *Excellent Oil Resistance, Ozone, Weather Resistance *All Fabrication is Done on Premises in Our Facility *Flexible, 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish *Thousands of Uses! *SHR - "Over 95 Years Supplying Quality Industrial Rubber Products for Your Application