| Restocking Fee | 10% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Color | Black |
| Rubber Hardness | Medium |
| UPC | Does not apply |
| Material | Commercial Neoprene 60 Durometer |
| MPN | AB333753660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 3/8 in |
| Durometer (Shore A) | 60 |
| Modified Item | No |
| Brand | American Biltrite |
| Sheet Length | 12 in |
| Raw Material Type | Rubber Sheet |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Sheet Width | 4 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Sheet Solid 3/8" Thick x 4" W x 12" L Rect Pad 60 Duro Std Flex. Color: Black, Condition: New. Listed at 15.98 USD. *Order Today, Ships Tomorrow *Excellent Oil Resistance, Ozone Resistance *All Fabrication is Done on Premises in Our Facility *High Tensile, Flexible, Solid 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish *Ideal for Mounting, Anti-Vibration of Heavy Machinery, Appliances - Hundreds of Uses! *SHR - Our 100th Year Supplying Quality Industrial Rubber Products for Your Application