| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Color | Black |
| Rubber Hardness | Medium |
| Material | Solid Neoprene 60 Duro Pressure Sensitive Adhesive |
| MPN | AB335003660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 3/8 in |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Modified Item | No |
| Brand | American Biltrite |
| Sheet Length | 4 in |
| Sheet Width | 4 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Sheet Solid 3/8"Thick x 4" x 4" Sq - Peel-Back Adhesive 1 Side. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 13.69 USD. Super Strong Pressure Sensitive Adhesive One side. High Tensile, Flexible, Solid 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish.