| Color | Black |
|---|---|
| Rubber Hardness | Medium |
| Material | Neoprene 60 Duro- Pressure Sensitive Adhesive One Side |
| MPN | AB333753660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Sheet Thickness | 3/8 in |
| Rubber Color | Black |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Modified Item | No |
| Brand | American Biltrite |
| Sheet Length | 12 in |
| Country/Region of Manufacture | Canada |
| Sheet Width | 6 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Sheet Solid 3/8" Thk x 6" W x 12" L - Peel-Back Adhesive 60 D. Color: Black, Condition: New. Listed at 21.55 USD. Super Strong Pressure-Sensitive Adhesive Back. High Tensile, Flexible, Solid 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish.