| Restocking Fee | 10% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Country/Region of Manufacture | Canada |
| Material | Commercial Neoprene 60 Durometer |
| Color | Black |
| Sheet Width | 6 in |
| MPN | AB333753660 |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Length | 6 in |
| Brand | American Biltrite |
| Rubber Type | Neoprene |
| Sheet Thickness | 3/8 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Sheet Solid 3/8" Thk x 6" x 6" Sq - Mounting Pad 60 Duro. Color: Black, Condition: New. Listed at 14.39 USD. *Order Today, Ships Tomorrow *Excellent Oil Resistance, Ozone Resistance *All Fabrication is Done on Premises in Our Facility *High Tensile, Flexible, Solid 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish *Ideal for Mounting, Anti-Vibration of Heavy Machinery, Appliances - Hundreds of Uses! *SHR - "Over 95 Years Supplying Quality Industrial Rubber Products for Your Application