| Brand | American Biltrite |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | Commercial Neoprene 60 Duro - PSA One Side |
| MPN | AB333753660 |
| Sheet Length | 8 in |
| Rubber Type | Neoprene |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 3/8 in |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Sheet Width | 8 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Sheet Solid 3/8" Thk x 8" x 8" Sq - Peel-Back Adhesive 60 D. Color: Black, Condition: New. Listed at 22.36 USD. Super Strong Pressure-Sensitive Adhesive One Side. High Tensile, Flexible, Solid 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish.