| Restocking Fee | 10% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Color | Black |
| Rubber Hardness | Medium |
| UPC | Does not apply |
| Material | Commercial Neoprene 60 Duro |
| MPN | AB332503660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 1/4 in |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Modified Item | No |
| Brand | American Biltrite |
| Sheet Length | 12 in |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Sheet Width | 12 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Sheet Solid, Flexible 1/4" Thick 12" x 12" Sq Ft Pad 60A Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 17.81 USD. *Order Today, Ships Tomorrow *Excellent Oil Resistance, Ozone, Weather Resistance *Made on Premises in Our Facility *RMA Tolerance Held +/- .020" - Custom Sizes Available - Contact Us *Flexible, 60A Duro Hardness - Smooth Plate Finish *SHR - Our 100th Year Supplying Quality Industrial Rubber Products for Your Application