| Restocking Fee | 10% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Color | Black |
| Rubber Hardness | Medium |
| Material | Commercial Neoprene 60 Duro |
| MPN | AB331253660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 1/8 in |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Brand | American Biltrite |
| Sheet Length | 36 in |
| Raw Material Type | Rubber Sheet |
| Country/Region of Manufacture | Canada |
| Sheet Width | 36 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Solid Sheet -Peel-Back Adhesive 1/8"Thick x 36" x 36" Sq Yard. Color: Black, Condition: New. Listed at 58.45 USD. *Order Today, Ships Tomorrow *Solid Neoprene 1/8" x 36" x 36" Square Yard Pad w/ Super Strong Peel-Back Adhesive *Excellent Oil Resistance, Ozone, Weather Resistance *All Fabrication is Done on Premises in Our Facility *Flexible, 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish *Thousands of Uses! *SHR - Over 95 Years Supplying Quality Industrial Rubber Products for Your Application