| Color | Black |
|---|---|
| Rubber Hardness | Medium |
| Material | Commercial Neoprene 60 Duro |
| MPN | AB331253660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 1/8 in |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Brand | American Biltrite |
| Unit Type | ft |
| Sheet Length | 36 in |
| Raw Material Type | Rubber Sheet |
| Country of Origin | Canada |
| Sheet Width | 6 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Solid Sheet -Peel-Back Adhesive 1/8"Thk x 6" W x 3-Ft L Strip. Color: Black, Condition: New, Made in Canada. Listed at 25.77 USD. Solid Neoprene 1/8" Thk x 6" x 3-Ft w/ Super Strong Peel-Back Adhesive. Flexible, 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish.