| Color | Black |
|---|---|
| Rubber Hardness | Medium |
| Material | Commercial Neoprene 60 Duro |
| MPN | AB331253660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 1/16 in |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Brand | American Biltrite |
| Sheet Length | 12 in |
| Raw Material Type | Rubber Sheet |
| Unit Quantity | No |
| Country of Origin | United States |
| Sheet Width | 4 in |
Check the listing for details. Neoprene Rubber Solid Sheet w/ Peel-Back Adhesive 1/16" Thk x 4" x 12" Pad. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 11.58 USD. Solid Neoprene 1/16" x 4" x 12" Rectangle w/ Super Strong Peel-Back Adhesive. Flexible, 60A Duro Hardness - Smooth, Plate Finish.