| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Country/Region of Manufacture | Canada |
| 60A+/-5 Durometer | Solid Black Rubber |
| PSA | Pressure Sensitive Adhesive |
| Sheet Width | 3 in |
| MPN | Does Not Apply |
| Rubber Color | Black |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Sheet Length | 10 Feet |
| Brand | American Biltrite |
| Rubber Type | Neoprene |
| Sheet Thickness | 1/8 in |
Check the listing for details. Neoprene Sheet Rubber Solid 1/8" Thk x 3" W x 10-Ft Strip -Peel-Back Adhesive. Condition: New. Listed at 34.78 USD. *Order Today, Ships Tomorrow*Solid Neoprene Rubber Strip w/ Super-Strong PSA Adhesive One Side *Custom Widths Available *All Slitting Done On Premises in Our Facility *Hundreds of Uses! *SHR - Over 95 Years Supplying Quality Industrial Rubber Products for Your Application