| Color | Black |
|---|---|
| Rubber Hardness | Medium |
| Material | Commercial Neoprene 60 Duro |
| MPN | AB332503660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 1/4 in |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Modified Item | No |
| Brand | American Biltrite |
| Sheet Length | 5 Foot |
| Country of Origin | United States |
| Sheet Width | 5 in |
Check the listing for details. Neoprene Sheet Rubber Solid Flex Strip 1/4"Thick x 5" W x 5-Foot Roll 60 D. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 36.30 USD. Flexible, 60A Duro Hardness - Smooth Plate Finish.