| Color | Black |
|---|---|
| Rubber Hardness | Medium |
| Material | Commercial Neoprene 60 Duro |
| MPN | AB331253660 |
| Rubber Type | Neoprene |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 1/8 in |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Modified Item | No |
| Brand | American Biltrite |
| Sheet Length | 30 Feet |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Sheet Width | 6 in |
Check the listing for details. Neoprene Sheet Rubber Solid Flex Strip 1/8" Thick x 6" W x 30 Foot Roll 60 Duro. Color: Black, Condition: New. Listed at 87.93 USD. Flexible, 60A Duro Hardness - Smooth Plate Finish. 30 Foot 1-Pc Coils, Less Waste.