| Color | Black |
|---|---|
| Rubber Hardness | Medium |
| Material | Commercial Neoprene 60 Duro |
| Rubber Type | Neoprene |
| MPN | AB331873660 |
| Sheet Thickness | 3/16 in |
| Rubber Color | Black |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Modified Item | No |
| Brand | American Biltrite |
| Sheet Length | 36 Foot |
| Country of Origin | United States |
| Sheet Width | 3 in |
Check the listing for details. Neoprene Sheet Rubber Solid Flex Strip 3/16" Thick x 3" W x 36-Ft Roll 60 Duro. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 127.41 USD. Flexible, 60A Duro Hardness - Smooth Plate Finish.