| Brand | Rubber Sheet Warehouse |
|---|---|
| Rubber Hardness | Medium |
| Rubber Type | Neoprene |
| Sheet Length | 36 in |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 3/32 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Durometer (Shore A) | 60A |
| Country of Origin | United States |
| Sheet Width | 36 in |
Check the listing for details. Neoprene Solid Sheet with PSA 3/32" Thick x 36" wide x 36" long 60A Duro, Black. Condition: New, Made in United States. Listed at 105.00 USD. Material: Solid Neoprene Rubber. • Multi-Purpose Weather Stripping Solution – Ideal for door weather stripping, door seals, and garage door seals to block air, water, dust, and noise. Size: 36 " x 36" (91.4 cm x 91.4 cm).