| Restocking Fee | 10% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| MPN | B42NES |
| Rubber Type | Neoprene Foam |
| Sheet Length | 24 in |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Material | Closed Cell Neo/SBR/EPDM Sponge |
| Sheet Width | 12 in |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 1/4 in |
| Brand | Rubberlite |
| Color | Black |
Check the listing for details. Neoprene Sponge Rubber Sheet Peel-Back Adhesive 1/4"Thk x 12"x24" Rect Pad. Color: Black, Condition: New. Listed at 20.80 USD. *Medium Density Closed Cell Neo/EPDM/SBR Blend Sponge - Ozone, Oil, Weather Resistant *All Fabricating is Done on Premises in Our Facility *Cuts into Shapes Easily w/ Scissors or Razor *Flexible, Moisture Repellant - Peel-Back, Super Strong Adhesive One Side *Hundreds of Uses! *SHR - Over 90 Years Supplying Quality Industrial Rubber Products for Your Application