| Unit Type | ft |
|---|---|
| Durometer (Shore OO) | 35 - 40 |
| Rubber Hardness | Medium |
| Rubber Type | Neoprene |
| Sheet Length | 84 in |
| Rubber Color | Black |
| Sheet Thickness | 1/8 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Durometer (Shore A) | 35 - 45 |
| Sheet Width | 2 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. neoprene strip 2 in. x 9 ft.. Condition: New, Made in United States. Listed at 15.00 USD. I had bought this from the factory. It remained rolled-up and unused.