| Brand | NeoStrata |
|---|---|
| Type | AHA Refining Gel |
| Body Area | Face |
| Size | 4.2 oz |
| Features | Clarify |
| Main Purpose | AHA Refining Gel |
| Product Line | AHA Refining Gel |
| Volume | 4.2 oz |
| Set Includes | AHA Refining Gel |
| Scent | Clarify |
| Formulation | AHA Refining Gel |
| Department | Health & Beauty |
| Skin Type | All Skin Types |
| Country of Origin | United States |
| Gender | Unisex |
| product name | Clarify |
| product type | AHA Refining Gel |
| Size Oz | 4.2 oz |
| UPC | 732013301538 |
Check the listing for details. NeoStrata Clarify Gel Plus AHA Refining Gel 125ml. Condition: New, Made in United States. Listed at 24.99 USD. The gel is oil‑free and fragrance‑free, and the formula has been dermatologist‑ and allergy‑tested; the full formulation includes alcohol denat., ammonium hydroxide, propylene glycol, polyquaternium‑10 and tetrasodium EDTA.