| Color | Black |
|---|---|
| Brand | MCS Neptune |
| Distance Between Bolt Holes | 110 mm |
| Item Diameter | 110 mm |
| Material | Aluminum |
| Set Includes | Power Disc |
| Item Length | 110 mm |
| Mounting Type | 110 / 130 Bcd |
| Number of Items | 1 |
| Part Type | power disk |
Check the listing for details. Neptune BMX Power Disc 110/130 Black/Silver. Color: Black, Condition: New. Listed at 29.99 USD. The Neptune BMX Power Disc spider is made from lightweight, thick and strong 6061 aluminum alloy - 110 bcd / 130 bcd 5-bolt pattern sized. Size: 110 bcd / 130 bcd 5-bolt pattern. Color: Black, Blue, Gold, Red & Silver.