| Coffee Type | Capsule |
|---|---|
| Color | Black |
| Item Depth | 5.2 in |
| Bean/Coffee Capacity | 33 fl oz. capacity |
| California Prop 65 Warning | no |
| Brand | Nespresso |
| DIMENSIONS | 5.2 in x 14.6 in x 10.9 in |
| Type | Espresso Machine |
| ENERGY SAVING MODE | 9 min Auto-off |
| Item Height | 10.9 in |
| QUICK START | 25 sec heat up time |
| REMOVABLE WATER TANK | 33 fl oz. capacity |
| CAPSULE CONTAINER CAPACITY | 9-11 capsules |
| Model | Nespresso CitiZ Limousine |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| WEIGHT | 8.9 lbs. |
| Item Width | 14.6 in |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 8.9 lbs. |
Check the listing for details. Nespresso CitiZ Limousine Black Espresso Machine. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 250.00 USD. Nespresso CitiZ Limousine Black Espresso Machine