| Water Tank Capacity | 37 Fl Oz |
|---|---|
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Capsule |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| MPN | ENV120CAE |
| Control Panel | Analog |
| Item Depth | 5.5 in |
| Bar Pressure | 19 bar |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Brand | Nespresso |
| Type | Espresso Machine |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso |
| Voltage | 120 volts |
| Model | ENV120BAE |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Cable Length | 32 in |
| Features | Water Tank |
| Country/Region of Manufacture | Hungary |
| Finish | Shiny |
Check the listing for details. Nespresso ENV120BAE Vertuo Next Coffee and Espresso Machine - Black. Color: White, Condition: Used. Listed at 99.00 USD. Milk frother(Aerocinno) included.