| Brand | Nespresso |
|---|---|
| Type | Espresso Machine |
| Power consumption | 60Hz, 1200W |
| Country of manufacture | Ukraine |
| Size | 84 x 330 x 204mm |
| Color | White |
| Voltage | 220 V |
| Model | Nespresso Essenza Mini C30 |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Item Weight | 2.3 Kg |
Check the listing for details. Nespresso Essenza Mini C30 Coffee Machine starter pack (Includes 47 capsules)_. Color: White, Condition: New. Listed at 175.99 USD. Nespresso Essenza Mini C30 (White) × 1. - Model : Essenza Mini C30. - Easy one-touch brewing — espresso & lungo at the press of a button. - Removable 0.6 L water tank — easy to refill & clean. Coffee Machine.