| Number of Cups | 1 |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Capsule |
| Color | Chrome |
| Grinding Method | Burr |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 14.6 in |
| Bar Pressure | 19 bar |
| Brand | De'Longhi |
| Type | Espresso Machine |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 120 volts |
| Item Height | 10.9 in |
| Model | EN124S |
| Type of Coffee Made | Cappuccino, Espresso |
| Components Included | Drip Tray, User Manual, Water Tank |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 9 in |
Check the listing for details. Nespresso Pixie EN124S Coffee & Espresso Machine DeLonghi Black/Silver Complete. Color: Chrome, Condition: Used, Made in China. Listed at 110.00 USD. In Working Order Nespresso Pixie EN124S Coffee & Espresso Machine DeLonghi Black/Silver Complete