| Color | Chrome |
|---|---|
| Number of Cups | 1 |
| Water Tank Capacity | 40 fl oz |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Capsule |
| Material | Plastic |
| Control Panel | Push Button |
| Item Depth | 11.9 in |
| Heat up Time | 15-20 sec |
| Brand | Unbranded |
| Type | Capsule Coffee Machine |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso Vertuo |
| Item Height | 11.9 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Nespresso Vertuo |
| Type of Coffee Made | Espresso, Espresso Macchiato, Coffee, Lungo |
| Features | Auto Shut-off, Quick Heating, Removable Water Tank, Adjustable Drip Tray |
| Cable Length | 29 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Drip Tray, User Manual, Water Tank |
| Finish | Chrome |
| Item Width | 8.3 in |
| Power | 1350 W |
| Item Weight | 10.8 lbs |
Check the listing for details. Nespresso Vertuo Coffee Espresso Maker Machine - Black / Grey. Color: Chrome, Condition: New. Listed at 220.00 USD. Tên sản phẩm: Nespresso Vertuo Coffee and Espresso Machine. Product Overview Single-serve coffee and espresso maker featuring Nespresso's Centrifusion technology. The Nespresso Vertuo machine brews four specific cup sizes for hot or over-ice beverages.