| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
| Number of Cups | 1 |
| Power Source | Electrical |
| MPN | ENV120GY |
| Bar Pressure | 19 bar |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso |
| Color | Gray |
| Heat up Time | 30-35 sec |
| Brand | De'Longhi |
| Compatible Water Filtration | No |
| Coffee Type | Pod |
| Voltage | 220 V |
| Type of Coffee Made | Espresso Macchiato |
| Features | Removable Drip Tray |
| Cable Length | 32 in |
| Finish | Matte |
| Material | Plastic |
| Bean/Coffee Capacity | 14 oz |
| Type | Espresso Machine |
| Model | Nespresso Vertuo Next |
| Power | 1350 W |
| Item Weight | 8.8 lbs |
Check the listing for details. 🦋 Nespresso Vertuo Next by DeLonghi Coffee Machine & Espresso Maker🆕OPEN 📦. Color: Gray, Condition: Open box. Listed at 92.99 USD. Nespresso Vertuo Next by DeLonghi Coffee Machine & Espresso Maker Condition is "open box