| UPC | 0044387012027 |
|---|---|
| Number of Cups | 3 |
| Water Tank Capacity | 37 Florida. Oz |
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Capsule |
| Color | White, Black |
| Material | Plastic |
| MPN | ENV120W |
| Item Depth | 5.5 in |
| Brand | Nespresso |
| Type | Espresso Machine |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso Vertuo |
| Item Height | 12 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Nespresso Vertuo Next ENV120W |
| Type of Coffee Made | Espresso, Cappuccino |
| Features | Additional Coffee Container, Auto Shut-off, Water Tank, Easy to Clean, Removable Water Tank, Built-in Container |
| Item Width | 14.2 in |
| Power | 1500 W |
| Item Weight | 8.8 lbs |
Check the listing for details. Nespresso Vertuo Next Coffee and Espresso Machine - White EUC. Color: White, Black, Condition: Used. Listed at 52.50 USD. EUC Nespresso coffee/espresso maker.