| UPC | 0021614802026 |
|---|---|
| Number of Cups | 1 |
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Capsule |
| Color | Gray |
| Material | Plastic |
| MPN | BNV520GRY |
| Item Depth | 16 in |
| Bean/Coffee Capacity | 14 oz |
| Brand | Breville |
| Type | Espresso Machine |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso |
| Model | BNV520GRY |
| Type of Coffee Made | Espresso Macchiato, Espresso, Latte Macchiato, Cappuccino |
| Features | Auto Shut-off, Water Tank, Built-in Water Filter, Built-in Container |
| Finish | Shiny |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. Nespresso Vertuo Next Coffee and Espresso Maker by Breville, Light Grey. Color: Gray, Condition: Open box. Listed at 77.00 USD. Nespresso VERTUO NEXT coffee maker and espresso machine takes the full range of Nespresso coffee styles even further. In addition to its original espressos, NESPRESSO VERTUO NEXT produces an extraordinary cup of coffee with a smooth layer of crema, the signature of truly great cup of coffee.