| MPN | GLOBALIND-268814 |
|---|---|
| Material | secret |
| Color | secret |
| Type | secret |
| Item Length | 13.3 in |
| Item Width | 13.3 in |
| Item Height | 13.3 in |
| Brand | FixtureDisplays |
| Manufacturer | FixtureDisplays |
Check the listing for details. Nestable Open Deck Pallet, Plastic, 4-Way Entry, 48X40", 8800 Lb Static Capacity. Color: secret, Condition: New. Listed at 94.13 USD. Nestable Plastic Pallet 48 x 40 - 3,100 Lbs. This nestable plastic pallet resists insects, bacteria and fungi. Sturdy construction gives this plastic pallet a static 8,800 lb. or a dynamic 3,100 lb.