| Brand | SEGAWE |
|---|---|
| Item Height | 19.9"/16.3" |
| Item Length | 23.6"/15.7" |
| Item Width | 23.6"/15.7" |
| Type | Nesting Tables |
| Material | MDF Tabletop +Metal Frame |
| Tabletop Material | MDF |
| Shape | Round |
| Color | Brown |
| Features | Table Set |
| Item Weight | 13.0lb/7.6lb |
| MPN | H01-8389-brave |
| Assembly Required | Yes |
| Tabletop Thickness | 0.65in |
| UPC | 691303288006 |
Check the listing for details. Nesting Side Set of 2 End Tables Round Coffee Table w/Rustic Wooden Surface Top. Color: Brown, Condition: New. Listed at 37.70 USD. Multi-Functional: The tables can work as a coffee table and tee tables, which can be placed in the living room, work as a side table. Color: Rustic Brown + Black. Load capacity: 110lbs. Load capacity: 80lbs.