| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Pattern | Solid Color |
| Shape | Rectangular |
| Size | 20" x 54" |
| Custom Bundle | No |
| Color | Midnight Navy |
| Material | 100% Cotton |
| Set Includes | Body Pillow Protector |
| Item Length | 54 in |
| Personalize | No |
| Brand | Nestwell |
| Department | bedding |
| Type | body pillow protector |
| Care Instructions | Machine Wash |
| Labels & Certifications | STANDARD 100 by OEKO-TEX |
| Model | Nestwell Cotton Comfort |
| Style | Modern |
| Theme | Luxury |
| Features | Machine Washable |
| Closure Type | Zipper |
| Country/Region of Manufacture | India |
| Room | Bedroom |
| Item Width | 20 in |
Check the listing for details. Nestwell 100% Cotton Comfort Body Pillow Protector - New!. Color: Midnight Navy, Condition: New with tags. Listed at 22.00 USD. Elevate your bedroom experience with the Nestwell Cotton Comfort Body Pillow Protector. Crafted from 100% cotton, this rectangular pillow protector boasts a modern style and luxury theme. The Midnight Navy color adds a touch of elegance to any bedroom decor. This body pillow protector is machine washable and features a zipper closure type for easy removal. The Nestwell Cotton Comfort Body Pillow Protector is perfect for anyone looking to add a touch of sophistication to their bedroom.