| Power Source | Battery |
|---|---|
| Color | Silver |
| Material | Aluminum, Plastic |
| MPN | NWS01OUT |
| Item Length | 1.8 in |
| Brand | netatmo |
| Type | Outdoor Sensor Module |
| System of Measurement | Celsius/Fahrenheit |
| Unit Type | Unit |
| Displayed Measurements | Hygrometer/Humidity, Temperature |
| Item Height | 4.1 in |
| Model | NWS01OUT |
| Features | Wireless, Outside Temperature |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 1.8 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Netatmo Smart Weather Station Outdoor Replacement Sensor. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 49.90 USD. Netatmo Smart Weather Station Outdoor Replacement Sensor NWS01 Working