| Country of Origin | Vietnam |
|---|---|
| UPC | 0714752415349 |
| Maximum Downstream Data Rate | 680 Mbps |
| Maximum LAN Data Rate | 1000 Mbps |
| Color | Black |
| Ports | Ethernet (RJ-45) |
| MPN | CM500V-100NAS |
| Item Length | 12.81 in |
| Brand | NETGEAR |
| DOCSIS Standard | DOCSIS 3.0 |
| Type | Cable |
| Modem Device Type | Cable Modems & Routers |
| Item Height | 16.67 in |
| Model | CM500V |
| Connectivity | Wireless, Wired-Ethernet (RJ-45), Single Ethernet (RJ-45) Port |
| Features | Unlocked, For Gaming, Dual-Band |
| Carrier | Comcast |
| Number of LAN Ports | 1 |
| Item Width | 11.54 in |
Check the listing for details. NETGEAR CM500V Cable Modem for Internet & Voice Service. Color: Black, Condition: Used, Made in Vietnam. Listed at 17.88 USD.