| Maximum Downstream Data Rate | 340 Mbps |
|---|---|
| Maximum LAN Data Rate | 300 Mbps |
| Color | Black |
| Ports | Ethernet (RJ-45), USB 2.0 |
| Item Length | 12 in |
| To Fit | PC |
| Brand | NETGEAR |
| DOCSIS Standard | DOCSIS 3.0 |
| Type | Router |
| Modem Device Type | Cable Modems & Routers |
| Item Height | 12 in |
| Model | NETGEAR N600 |
| Maximum Wireless Data Rate | 600 Mbps |
| Connectivity | Single Ethernet (RJ-45) Port |
| Features | Dual-Band |
| Unit Quantity | 1 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Number of LAN Ports | 2 |
| Item Width | 2 in |
Check the listing for details. Netgear N600 WiFi Cable Modem Router. Color: Black, Condition: Used. Listed at 16.00 USD. The Netgear N600 WiFi Cable Modem Router. Compatible with Xfinity. Retained all components and paperwork it came with.