| Maximum LAN Data Rate | 1 Gbps |
|---|---|
| Color | Black |
| Ports | Ethernet (RJ-45), USB 3.0 |
| MPN | RAX50-100NAS |
| Item Length | 11.65" |
| Brand | NETGEAR |
| Type | Router |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 2.25" |
| Model | NETGEAR RAX50 |
| Maximum Wireless Data Rate | 5400 Mbps |
| Connectivity | Wireless-Wi-Fi 802.11ax, Wireless (Wi-Fi) |
| Features | Dual-Band |
| Number of LAN Ports | 5 |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 8.11" |
| UPC | 0606449144895 |
Check the listing for details. Netgear Nighthawk AX6 6-Stream AX5400 WiFi 6 Router (RAX50). Color: Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 67.99 USD. NETGEAR Armor cybersecurity (subscription optional – includes malware/VPN protection). Condition: Excellent – lightly used, fully tested and working perfectly. Original power adapter included. Firmware is up to date (or can be updated easily via Netgear support site).