| UPC | 0606449147452 |
|---|---|
| Color | Black |
| Ports | Ethernet (RJ-45) |
| MPN | CM2000100NAS, CM2000-100NAS |
| Item Length | 6.80 in |
| Brand | NETGEAR |
| Type | Cable Modem |
| Item Height | 8.20 in |
| Model | CM2000-100NAS |
| Maximum Wireless Data Rate | 2533 Mbps |
| Connectivity | Wireless, Wired-Ethernet (RJ-45), Wireless (Wi-Fi) |
| Features | For Gaming, Dual-Band |
| Number of LAN Ports | 1 |
| Item Width | 3.70 in |
Check the listing for details. NETGEAR Nighthawk Multi-Gig Cable Modem (CM2000) DOCSIS 3.1 - READ. Color: Black, Condition: For parts or not working. Listed at 19.95 USD. When the power is connected, all the lights flash rapidly, and the factory reset function does not work. Since we cannot fully test, there may be other issues not listed. The unit is sold as is for parts or repair, no warranties.