| MPN | RS280S-1CCNAS, RS280S1CCNAS |
|---|---|
| Type | Router |
| Brand | NETGEAR |
| Color | Black |
| Model | Nighthawk RS |
| Ports | Ethernet (RJ-45) |
| To Fit | PC, Television Set |
| Features | Tri-Band, Advanced Security, 2,500 sqft, For Gaming, Unlocked, VPN Capabilities |
| Unit Type | Unit |
| Item Width | 5.9 in |
| Item Height | 4 in |
| Item Length | 9.8 in |
| Audio Inputs | Wi-Fi, Wireless |
| Connectivity | Wi-Fi, Wireless, Wireless (Wi-Fi) |
| Coverage Area | 2,500 sq. ft. |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of LAN Ports | 4 |
| Maximum LAN Data Rate | 2.5 Gbps |
| Maximum Wireless Data Rate | 1.0 Gbps |
| California Prop 65 Warning | Information about chemical content for this product is provided by the manufacturer or seller and may be incomplete. California law requires warnings for certain chemicals. If you have questions, please review the manufacturer documentation |
| UPC | 606449171310 |
Check the listing for details. Netgear Nighthawk Tri-Band WiFi 7 Router (RS280S) - Advanced Security - BE9200. Color: Black, Condition: Used. Listed at 119.95 USD. The built-in advanced security features, including NETGEAR Armor, provide robust protection for your network. Advanced security with NETGEAR Armor for comprehensive network protection (may require free or paid subscription).