| Accuracy | up to 98% ( after calibration ) |
|---|---|
| Battery Type | 3.7V lithium battery 1800mAh |
| Brand | KOLSOL |
| Bundle Description | Capable to test open, short, cross connection |
| Cable test types | STP/UTP 5E,6E network , telephone , coaxial cable. |
| Connectivity | Coaxial BNC, RJ-11 |
| Connectors Supported | 6E network, coaxial cable, STP/UTP 5E, telephone |
| Country of Origin | China |
| Custom Bundle | No |
| Item Height | 170cm |
| Item Length | 92cm |
| Item Width | 35cm |
| Manufacturer Warranty | 3 years |
| Model | NF-8601W |
| MPN | HKAT226-C-1-K |
| Type | Network Wire Tracker |
Check the listing for details. Network Cable Tester Multi-functional LCD Tracker For RJ45, RJ11, BNC NF-8601W. Condition: New, Made in China. Listed at 119.95 USD. Port : RJ45, RJ11, BNC. Test length : RJ11,RJ45 ,BNC. RJ11, RJ45, BNC. RJ11, RJ45, BNC, PING/PoE. Users can read the test results visually from the Big LCD color screen. Network Cable Tester AT226-C Transmitter Specifications.