| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Unbranded/Generic |
| ASIN | B08BG5HP57 |
| MPN | Does not Apply |
| Cable tester battery | 9V (not include) |
| Crimper size | 193 * 100 * 15mm / 7.6 * 3.9 * 0.6in |
| Cable tester weight | 92g / 3.2ounce |
| Cable tester size | 105 * 100 * 35mm / 4.1 * 3.9 * 1.4in |
| Package weight | 903g / 2.0lb</p><p> |
| Package size | 265 * 175 * 55mm / 10.4 * 6.9 * 2.2in |
| Crimper weight | 281g / 9.9ounce |
Check the listing for details. Network Hand RJ45 RJ12 Tool Cable Tester Crimp Crimper Net Plier Kit U3M4. Condition: New. Listed at 38.52 USD. This tool kit includes a crimping pliers, network cable tester, wire stripping cutter, flat / screwdriver, stripping pliers cutter, punch-down tool and RJ45 connectors. Features: 3-in-1 crimping/cutting/stripping tool, which is perfect for RJ-45, RJ-11 RJ-12 connectors, and suitable for Cat5 and Cat5e cable with 8P8C, 6P6C and 4P4C plugs. MULTI-FUNCTION CABLE TESTER FOR TESTING TELEPHONE OR NETWORK CABLES: for RJ-11, RJ-12, RJ-45, CAT5, CAT5e, 10/100BaseT, TIA-568A/568B, AT T 258-A; 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 and ground 9 lights. Powered by 9V (not included). Designed for use with telephone lines test, alarm cables, cables, lines and speaker wires functions. The kit is in a convenient tool bag, which can prevents the product from damage. You can use it at home, office, lab, dormitory, repairing store and in daily . Specifications: Crimper size: 193 * 100 * 15mm / 7.6 * 3.9 * 0.6in Crimper weight: 281g / 9.9ounce Cable tester size: 105 * 100 * 35mm / 4.1 * 3.9 * 1.4in Cable tester weight: 92g / 3.2ounce Cable tester : 9V (not include) Package size: 265 * 175 * 55mm / 10.4 * 6.9 * 2.2in Package weight: 903g / 2.0lb Package list: 1 * Crimping Pliers 1 * Network Cable Tester 1 * Wire Stripping Cutter 1 * Screwdriver 1 * Stripping Pliers Cutter 1 * Punch-down Tool 1 * RJ45 Connectors Box