| Item location: | CA /NJ /Austell |
|---|---|
| shipping notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
| Brand | Unbranded |
| DC Supply | DC 8~36 V. |
| Power Consumption | DC 8~36 V. |
| Measuring Frequency | 10~70 Hz. |
| AC input | AC 50~380 V. |
| Current measurement range | 0-2000A. |
| Speed sensor Frequency | 30-9999Hz |
| Fuel Output | MAX 5A. |
| Start Output | MAX 5A. |
| Configurable output1 | MAX 2.5A. |
| Configurable output2 | MAX 2.5A. |
| Excitation output | MAX 1A. |
| Size | 78mm * 78mm * 55mm. |
| Panel cut-out | 67mm * 67mm. |
| Operation Temperature | -30℃~70℃. |
| Storage Condition | -40℃~85℃. |
| Weight | 250g. |
| Panel | Chinese/English Optional |
Check the listing for details. New DC20D MKII Genset Controller Module Control Panel for Engine or Generator DE. Condition: New. Listed at 47.27 USD. Power Consumption: Dc 8~36 V. Relay Output 5 Units Led Tube Display. With Rs485 Communication Port. Ac Input: Ac 50~380 V. Panel Cut-out:67mm 67mm. Panel: Chinese/English Optional. Application for Various Kinds of Engine by Self-setting.