| Brand | Bowtech |
|---|---|
| Dexterity | Left Hand |
| Overall Bow Length | 31" A2A |
| Draw Length (in.) | 13" - 30" |
| Color | Camo |
| Model | Diamond Infinite Edge Pro XT |
| Draw Length | 13" - 30" |
| Draw Weight (lbs.) | 5-70LB |
| Archery Type | compound |
| Suitable For | ALL |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. NEW Diamond Bowtech Infinite Edge XT CAMO Compound Bow UPGRADE PKG LH Shot Once. Color: Camo, Condition: Used, Made in United States. Listed at 399.00 USD. ∙ Arrow quiver/organizer. ∙ Stabilizer. ∙ Apex Gear multi-pin bow sight. ∙ Bow Weight: 3.1 lbs. ∙ Draw Weight: 5–70 lbs (tool-free). ∙ Draw Length: 13–31” (rotating module, no press needed). ∙ OEM Diamond Archery molded hard case.