| Country of Origin | China |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Size | 1.5" |
| Color | Black |
| Material | Ceramic |
| Hair Type | All Hair Types |
| Maximum Temperature | 410 °F |
| Barrel Size | 1.5 in |
| Brand | Disstar |
| Type | Heated Round Brush |
| Department | Women |
| Unit Type | Unit |
| Heating Plate Material | Ceramic |
| Model | FS 103 |
| Features | Ionic Technology |
| Number of Temperature Settings | 3 |
| Unit Quantity | 1 |
| Power | 100W |
Check the listing for details. NEW Disstar - Heated Round Brush W/ 360° Ionic Surround Technology. Color: Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 18.99 USD.