| Color Family | Gray |
|---|---|
| Ideally Used With | Rotary Tools |
| Material | Steel |
| Product Weight (lb) | .23 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Tools Product Type | Power Tool |
| Product Height (in) | .25 in |
| Product Length (in) | 39 in |
| Product Width (in) | .25 in |
| UPC | 744759481498 |
Check the listing for details. NEW Durable 39 in. Key Tip Inner Flexible Shaft Replacement for Rotary Tools. Condition: New. Listed at 12.50 USD. Long inner key tip type flexible shaft. Fits 5/16 in. Dia motor shaft with a D flat. For use with outer sheath S-77 36-3/4 in. Key tip shaft accepts all key tip type handpieces such as H.30, and H.44T.