| Adhesion level | High |
|---|---|
| Adhesive Product Type | Glue |
| Curing time (hours) | 24 |
| Dry Color | Clear |
| Features | Dries Clear,Moisture Resistant,Paintable,Sandable,Waterproof |
| Interior/Exterior | Interior/Exterior |
| Number of Tubes Included | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Product Form | Gel |
| Product Weight (oz) | 3.6 oz |
| Recommended Surfaces | Brick,Ceramic,Glass,Metal |
| Returnable | 90-Day |
| Set Time (Min) | 1 |
| Usage Location | General |
| Product Depth (in) | 1.37 in |
| Product Height (in) | 8 in |
| Product Size (oz) | 3 oz |
| Product Width (in) | 3.75 in |
| UPC | 726084275515 |
Check the listing for details. NEW Durable Fast-Setting Clear Grip Adhesive – Flexible, Paintable & Waterproof. Condition: New. Listed at 8.99 USD. It creates a strong, permanent bond. Gorilla Clear Grip is paintable and waterproof making it great for projects both inside and out. Build, create and repair. Fast grab holds in just seconds. 100% waterproof for indoor/outdoor.