| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Blade Length | 10 in |
| Color | Black |
| Material | Steel |
| Item Length | 10 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Weed Pulling Tool |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 1 in |
| Features | Durable, Multi-Functional |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 3 in |
| Item Weight | 0.035 ounces |
| Blade Width | 3 in |
Check the listing for details. New Durable Garden Weed Pulling Tool, Portable for Gardening (Black Handle). Color: Black, Condition: New. Listed at 19.74 USD. Hollow Hoe: Hollow design makes our gardening hand tools light and labor-saving. Smooth surface and hollow design, easy to weed without clay. Weed Puller Tool: Sharp Durable Garden Weed Pulling Tool, convenient for weeding in different situations, different sizes of weed puller tool can be replaced for different situations.